• image1.jpg
  • image11.jpg
  • image15.jpg
  • image20.jpg
  • image30.jpg
  • image40.jpg
  • image50.jpg
  • image70.jpg
  • image80.jpg

Донорство крові

Щорічно 14 травня у всьому світі відзначається Всесвітній день донора крові. Це досить нове свято було засновано під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я ООН в Женеві. Саме цього дня в 1868 році австралійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Відтоді як відкрито умови сумісності крові різних людей стало можливим використовувати донорську кров для рятування людського життя. Численні пошуки науковців всього світу зі створення замінника донорської крові досі не мають успіхів. Людська кров не може бути замінена будь-чим іншим, тому донори залишаються єдиною альтернативою для збереження життів, при цьому віддаючи часточку себе.

Переливання крові та її компонентів дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Жодна медицина світу не може існувати без служби крові. Світова практика свідчить, що для забезпечення донорською кров’ю та її компонентами необхідно щоб на 1тис. населення припадало 30-40 донацій на рік. В Україні цей показник становить близько 18 донацій на 1тис. населення, що недостатньо.

Донор – не посада і не професія. Це той, хто по добрій волі та чуйності дає свою кров людям. Донором може бути кожна здорова людина, якій виповнилось 18 років. Не зважаючи на наявність біологічних і конституційних відмінностей між чоловіками і жінками, різниці в терміні поновлення крові після кровоздачі не виявлено. Донорами можуть бути особи різних професій, вченими не виявлено різниці між кроводачею донорів розумової та фізичної праці. Донор звільняється від роботи в день здачі крові та отримує 2 додаткових вихідних дні із збереженням середньої заробітної плати.

Законом України передбачено присвоєння статусу «Почесного донора України», якщо він безоплатно здасть кров у кількості 40 разових  доз незалежно від періодів часу між здачею крові. Такі особи отримують відповідне посвідчення і їм вручається нагрудний знак «Почесний донор України» в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Почесні донори мають право:

-         на пільги при отриманні медичної допомоги;

-         на безкоштовне отримання донорської крові та її компонентів у разі необхідності;

-         отримання надбавки у розмірі 20% до мінімальної пенсії, що нараховується за віком.

Серед жителів міста Могилева-Подільського налічується 124 донори резерву, які систематично здають кров та безвідмовно з’являються при виникненні гострої потреби в ній. Найбільш активні з них почесні донори України: Михайлюк В.П., Кушнір М.Б., Шев’яков В.Б., Воронюк О.В., Лобастов О.Л., а також: Домінік С.І., Сідлецький М.Д., Селезньов А.Ю, Невідомий В.А., Бруштинський А.Ю., Козлан І.М., Горук О.І., Тининика В.М., Запівайлов О.І..

Донорство – місія благородна і вкрай необхідна для суспільства. Тому потрібно пам’ятати, що ваша допомога необхідна не тільки в День донора, а кожного дня, кожну хвилину, кожну мить. Ваша кров - велика цінність, яка змусить серця врятованих битися з новою силою, подарує їм посмішки та радість. Ви даруєте шанс на життя тим, для кого донорська кров - це єдина надія на одужання, єдиний шанс вижити!

Запрошуємо донорів та всіх небайдужих поділитись часткою своєї крові заради спасіння життя та здоров'я пацієнтів ОЛІЛ.

Звертатися за адресою:

м.Могилів-Подільський, вул.Полтавська 89/2

Відділення трансфузіології

При собі мати паспорт